Rusztowania ramowe
Pozwalają na szybkie i pewne obudowanie konstrukcji budowlanych, a przy użyciu wsporników oraz dźwigarów umożliwiają obudowę obiektów o skomplikowanych kształtach.
Rusztowania te służą do:
- tynkowania
- docieplenia
- malowania
- murowania
Dodatkowe zastosowanie:
- sceny
- platformy podsufitowe
- konstrukcje wsporcze lub nośne do różnego rodzaju reklam, stanowisk kamer telewizyjnych oraz trybun
Cechują się dużą stabilnością oraz statecznością dzięki zastosowaniu stężeń pionowych, ukośnych oraz systemu kotew mocujących rusztowanie do konstrukcji budowli. Posiadają Certyfikat Bezpieczeństwa B/02/014/08 wydany przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.
Rusztowania modułowe
Służą do zabudowy obiektów przemysłowych z dużą liczbą instalacji, rurociągów.
Dzięki nim można zrealizować nawet najbardziej skomplikowane zadania. Wykorzystywane są w przemyśle stoczniowym, paliwowym , energetyce, przy budowie mostów i wiaduktów. Często używane są jako platformy podsufitowe służące do prac renowacyjnych oraz jako rusztowania wolnostojące- wieże podporowe. Stosuje się je też do montażu scen i trybun. Zaletą rusztowania modułowego jest jego „kompatybilność” z rusztowaniem ramowym. Rusztowania modułowe posiadają Certyfikat Bezpieczeństwa B/02/013/08 wydany przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.
Rusztowania aluminiowe
Rusztowania aluminiowe przeznaczone są do prac budowlanych i montażowych wewnątrz i na zewnątrz budynków. Stanowią bardzo wygodną alternatywę dla typowych rozwiązań na budowie jakim są rusztowania elewacyjne. Zastosowanie belek jezdnych lub podpór daje możliwość wybudowania konstrukcji do wysokości 14m. Rusztowania aluminiowe mają konstrukcje szczeblową, dzięki czemu możliwe jest zawieszenie podestów roboczych co 25cm. Montaż i demontaż rusztowań odbywa się bez użycia narzędzi. Rusztowania aluminiowe posiadają Certyfikat Bezpieczeństwa B/02/044/05 wydany przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.